NYT ON AIKA…

  • ilmoittautua kylpylämatkalle18.6.Viron Viimsiin ma-to 11.-14.7. Katso tarkemmin jäsenkirje 1/2016. Koska matka omakustanteinen, kuka tahansa voi lähteä mukaan, ei tarvitse olla yhdistyksen jäsen. Ilmoittaudu viim. 6.6.!
  • varata lippu Samppalinnan kesäteatteriin la 18.6.
  • muistathan myös kesätanssit Entun lavalla Humppilassa la 11.6. Tarjoilun vuoksi ilmoittaudu pikimmiten, viim. pe 3.6. Tainalle.

kukka

  • varata aika kalenteristasi vihtatalkoisiin ke 22.6. Tammelaan. Myös myyjiä tarvitaan seuraavan päivän vihtamyyntiin, ilmoittauduthan Tainalle!
  • päiväretki Naantaliin la 16.7. odottaa myös lisää osallistujia…
  • kesän laavuretki ma 4.7. klo 18 ns. Tapolan laavulle Tammelan Liesjärvelle. Omat syötävät mukaan, yhdistys tarjoaa mehut!
  • uinti- ja saunapäivä Ruostejärven saunalla la 30.7. klo 12-19. Omat eväät ja juomat mukaan!
  • liikunta- ja elämyspäivä Tammelan Liesjärvellä, Iso-Herttuan tilalla torstaina 21.7. klo 10-14. Tapahtuma on ilmainen ja mukaan mahtuu n. 20 henkilöä. Lisätietoa (esite) ja ilmoittautumiset kesäkuun loppuun mennessä puhelimitse Tainalle tai sähköisesti yhdistyksen sähköpostiin.  Tämän tapahtuman järjestää Laura Lindgren.

kottikärryt

AURINKOISIA KESÄPÄIVIÄ KAIKILLE!

Vastaa